Tomitruck

Úvod Novinky Jak připravit Vaši sekačku na sezónu

Jak připravit Vaši sekačku na sezónu

Příroda se probouzí a přichází nejkrásnější období roku - jaro. Konečně nastal čas oprášit sekačku a opět se naplno vrhnout do údržby Vašeho trávníku. Podívejte se s námi na 4 jednoduché tipy, které Vám s přípravou sekačky na následující sezónu pomůžou.

1. Důkladné očištění stroje

Prvním krokem při základní údržbě sekačky je důkladné a precizní očištění. Nejvhodnější je ho provést už po posledním sečení na podzim, jelikož zabráníme tomu, aby se ve stroji držela vlhkost. Pokud jste tak ale neučinili, nezoufejte, nic není ztraceno. Pomocí hadru či košťátka odstraňte zbytky zaschlé trávy a hlíny z vnějšího povrchu sekačky. Dále svoji pozornost zaměřte na čištění okolo čepelí. Je opravdu důležité, aby v místě vyhazovacího tunelu nezůstávaly žádné nečistoty, jelikož by mohlo dojít k jeho ucpání a následné snížení kvality sečení. Nakonec důkladně vyčistěte i koš a odvětrávací otvory.

2. Výměna paliva

Dále byste se měli zaměřit na palivo. Vyměňte palivový filtr a vypusťte ze stroje zbytky starého paliva. Po celý rok používejte stabilizátor paliva, jako je STA-BIL®, abyste zachovali čerstvost paliva a zabránili zanesení karburátoru.

3. Kontrola řemenů a nožů

Třetím krokem při přípravě stroje je kontrola řemenů a nožů. Podívejte se na klínový řemen, řemeny pojezdu a žacího ústrojí a ověřte, zda nejsou příliš opotřebované nebo potrhané. Pokud ano, neváhejte je vyměnit. Jako dokonalá náhrada poslouží kordové řemeny typu Kevlar®, které jsou navrženy tak, aby fungovaly po více sezón. Nezapomeňte také zkontrolovat nože. V případě, že má nůž tupé či zohýbané ostří, nechte ho přebrousit, nebo též zvažte jeho výměnu. Jedině tak dosáhnete požadovaného vzhledu trávníku. Nůž musí být též správně vyvážený a dotažený. Tím předcházíme nadměrnému zatěžování sekačky, které zkracuje její životnost.

4. Správná hustota pneumatik

Na kvalitu řezu může mít velký vliv i stav pneumatik zahradní sekačky. Než začnete s prvním sečením, pořádně pneumatiky prohlédněte a zkontrolujte, zda nejsou přehuštěné či podhuštěné.

Věříme, že nyní vkročíte do nové sekací sezóny tou správnou nohou. Mimo tato 4 pravidla je důležitá i výměna oleje či kontrola vzduchového filtru. Vždy byste ale nejdříve měli věnovat pár minut důkladnému prostudování provozní příručky k sekačce, kde najdete kompletní postupy údržby. V případě nejasností se neváhejte obrátit na nás, rádi Vám poradíme a pomůžeme.

Váš tým TomiTruck