Tomitruck

Úvod Novinky Jak připravit Vaši sekačku na sezónu

Jak připravit Vaši sekačku na sezónu

Konečně nastal čas oprášit sekačku a opět se naplno vrhnout do údržby trávníku. Jak ale postupovat a na co nezapomenout? Podívejte se s námi na 4 jednoduché tipy, se kterými  pro vás bude příprava sekačky hračkou.

1. Důkladné očištění stroje

Prvním krokem při základní údržbě sekačky je důkladné a precizní očištění. Nejvhodnější je ho provést už po posledním sečení na podzim. Zabráníte tak zadržování vlhkosti ve stroji. Pokud jste tak neučinili, nezoufejte, nic není ztraceno. Pomocí hadru či košťátka odstraňte zbytky zaschlé trávy a hlíny z vnějšího povrchu sekačky

Dále svoji pozornost zaměřte na čištění okolo čepelí. Je opravdu důležité, aby v místě vyhazovacího tunelu nezůstávaly žádné nečistoty. Mohlo by totiž dojít k jeho ucpání a následnému snížení kvality sečení. 

Nakonec důkladně vyčistěte i koš a odvětrávací otvory.

2. Výměna paliva

Krok číslo 2 - palivo. Vyměňte palivový filtr a vypusťte ze stroje zbytky starého paliva. 

Náš tip: Po celý rok používejte stabilizátor paliva. Zachováte tak jeho čerstvost a zabráníte zanesení karburátoru.

3. Kontrola řemenů a nožů

Třetí nezbytností při přípravě stroje je kontrola řemenů. Podívejte se, zda řemeny nejsou příliš opotřebované nebo potrhané. Pokud ano, neváhejte je vyměnit. 

Nezapomeňte ani na nože. V případě, že má nůž tupé či zohýbané ostří, nechte ho přebrousit. Jedině tak dosáhnete požadovaného vzhledu trávníku. Pamatujte, že kdo brousí, ten seče!

4. Správná hustota pneumatik

Na kvalitu řezu může mít velký vliv i stav pneumatik. Než začnete s prvním sečením,  zkontrolujte, zda pneumatiky nejsou přehuštěné či podhuštěné.

 

Mimo tato pravidla je důležitá i výměna oleje či kontrola vzduchového filtru. 

Co si z článku odnést?

  • Důkladné očištění sekačky je pravidlem číslo 1.
  • Palivo pravidelně měnte a používejte i jeho stabilizátor.
  • Kdo brousí, ten seče aneb nože mějte vždy nabroušené.
  • Pneumatiky dofoukněte optimálně dle doporučení výrobce.

Věříme, že díky našim tipům vkročíte do nové sekací sezóny tou správnou nohou. V případě nejasností se na nás neváhejte obrátit, rádi Vám poradíme a pomůžeme.

Váš tým TomiTruck