Tomitruck

Úvod Novinky 3 tipy, jak zvládnout sečení velkých pozemků

3 tipy, jak zvládnout sečení velkých pozemků

Sečení velkých ploch není vždy snadným úkolem. Následující 3 tipy Vám však pomůžou zkrátit #MowDay (den sečení) o několik hodin a docílíte díky nim bezchybného výsledku na celém pozemku.

1. Ujistěte se, že používáte správné vybavení

Co se týká sečení rozlehlých pozemků, máte obvykle tři možnosti: traktorovou sekačku, Ride-on sekačku a sekačku Zero Turn.

Traktorové sekačky jsou sice dobré na sečení větších otevřených prostranství, avšak nedokážou hladce manévrovat mezi překážkami, jako jsou například stromy. Z toho důvodu nejsou vhodné do těsných prostorů okolo Vašeho domu, stodoly a plotu.

Ride-on sekačky si lépe poradí s úhlednou úpravou obtížněji přístupných míst, nedisponují ale dostatečnou odolností a výkonem potřebných k údržbě rozlehlého pozemku.

Naproti tomu Zero Turn sekačky jsou vybavené všemi vlastnostmi, jež potřebujete k rychlému a úhlednému sečení velké plochy. Zero Turn sekačky lze rozlišovat na dva typy - FrontMountTM a MidMountTM

U sekaček MidMountTM je žací ústrojí namontované před motorem, přímo pod obsluhou. Kompaktní rozměry a vysoká pojezdová rychlost zajistí efektivní výkon těchto sekaček na otevřených plochách i ve stísněných prostorech. 

Naopak sekačky FrontMountTM jsou konstruovány tak, že žací ústrojí se nachází vpředu před obsluhou a pod motorem. Díky této konstrukci jsou ideální pro terén plný překážek. K těmto sekačkám lze připojit mnoho dalších přídavných prvků, takže mimo sečení je lze využít i pro jiné každodenní zahradní práce.

2. Usnadněte si práci

Sečení velkých prostor může být fyzicky vyčerpávající. Nebojte se proto práci rozdělit do více dní. Dalším klíčovým prvkem pro snadnější práci je příprava. Projděte si plochu, jež se chystáte sekat a vyčistěte ji od kamenů, větví nebo jiných překážek. Ušetříte si tak mnoho času a předejdete vzniku závad na sekačkách. Váš #MowDay vnímejte jako zábavu a zkuste si ho trošku zpříjemnit. Grasshopper sice poskytuje komfort i ve standardní výbavě, nicméně existuje spousta dalších extra doplňků - od slunečních stříšek přes zvyšovače opěrek nohou až po bederní sadu na sedadla.

3. Pamatujte, že rychlost sečení není vše

I u sečení platí samozřejmě známé přísloví "Kvalita je důležitější než kvantita". Pokud Vaše sekačka bude sekat rychlostí vyšší než 20 km/h, zvládnete sice práci odvést rychle, ne vždy ale efektivně. Ideální je, aby sekačce stačil pouze jeden přejezd a práci zvládala, aniž by za sebou zanechávala stopy nebo chomáče posečené trávy. Co se týče strojů Grasshopper, rozhodně se nemusíte obávat, jsou totiž v dokonalé povrchové úpravě naprostou jedničkou.

 

 

Pokud jde o úpravu velkých pozemků, existuje celá řada faktorů, jež ji ovlivňují - výběr správné sekačky či usnadnění práce pomocí přídavného nářadí. Při dalším sečení si vzpomeňte na naše tři tipy, díky nimž pro Vás práce na zahradě bude hračka.

Váš tým TomiTruck